Jak założyć spółkę z o.o. - TAX SAFE Biuro Rachunkowe

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - sp. z o.o.


Pełna nazwa spółki to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, można też używać nazwy skróconej sp. z o.o. jest najprostszą i najbardziej popularną spółka ze spółek prawa handlowego.

Spółkę rejestruję się w Krajowym Rejestrze Sądowym w skrócie KRS w zależności od lokalizacji spółki trzeba wybrać właściwy Sąd, który tą spółkę zarejestruję. Większość spółek rejestruje się już elektronicznie poprzez portal S 24 dobrze wypełniony wniosek o założenie spółki daje nam gwarancję że w ciągu 48 godzin a często nawet szybciej nasza spółka będzie widoczna w KRS. Wystarczy że wspólnicy będą posiadać profil zaufany w banku lub konto ePUAP.

Jakich danych potrzebujesz
do otwarcia spółki z o.o.

 • Nazwa firmy
 • Siedziba firmy
 • Kapitał założycielski
 • Adres e-mail
 • Kody PKD
 • Dane udziałowców
 • Dane członków zarządu

Każdy z udziałowców i członków zarządu powinien mieć założony profil ePUAP lub profil zaufany w banku niezbędny do podpisania dokumentów online.

Funkcje i odpowiedzialność w spółkach z o.o.

 • Prezes zarządu
 • V-ce prezes zarządu
 • Członek zarządu
 • Prokurent

 

W zależności od pełnionej funkcji w spółce, członkowie zarządu ponoszą odpowiedzialności za zarządzanie i gospodarność firmy. Największa odpowiedzialność ponosi prezes zarządu ze względu na najwyższą funkcję, przeważnie samodzielnie podejmuje decyzję i kieruję przedsiębiorstwem. Natomiast najmniejszą odpowiedzialność ponosi prokurent ze względu, że jest to rodzaj pełnomocnictwa, dzięki któremu może reprezentować firmę w urzędach czy w sprawach handlowych.

Spółka z o.o. odpowiada tylko do wysokości kapitału własnego. Minimalny kapitał to tylko 5 000 zł, także praktycznie odpowiedzialność jest znikoma. Jednak ustanawiając tak niski kapitał możemy mieć problemy z uzyskaniem leasingu czy kredytu, dlatego warto pomyśleć o większej kwocie, będziemy też lepiej wyglądać przed kontrahentami.

 

ZAŁÓŻ FIRMĘ

OBLICZ KOSZT KSIĘGOWOŚCI

ZAŁÓŻ FIRMĘ

Cześć, jestem Adam
i pomogę Ci w założeniu firmy

OBLICZ KOSZT KSIĘGOWOŚCI

Cześć, jestem Marta
i pomogę Ci w księgowości

  Nasi specjaliści pomogą wybrać rodzaj działalności oraz podpowiedzą jaką wybrać formę opodatkowania. Wypełnij poniższy formularz a skontaktujemy się z Tobą i założymy firmę całkowicie online!

  JDG/SPÓŁKA:

  ADRES FIRMY:

  KONTO BANKOWE:

  KSIĘGOWOŚĆ:

  OBSŁUGA W JĘZYKU:

  LEASING NA START:

  Miasto:

  Telefon:

  Oferta zostanie wysłana na adres mailowy


  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 r. Nr 144 poz. 1204).