Jak założyć działalność gospodarczą - Zakładanie firmy

Jeśli chciałbyś prowadzić własny biznes i masz już pomysł na siebie, to jedyną przeszkodą, która stoi przed Tobą jest założenie działalności gospodarczej. Wystarczy, że nam to zlecisz i otrzymamy od Ciebie upoważnienie do działania w Twoim imieniu!

Wszystkie formalności załatwiamy za Ciebie w ciągu jednego dnia, a Ty będziesz mógł poświęcić czas np. na poszukiwanie odpowiedniego lokalu, chyba, że interesuje Cię opcja wirtualnego biura, której nie musisz nigdzie szukać wystarczy, że nas o tym poinformujesz a dobierzemy odpowiedni pakiet i lokalizację do Twoich potrzeb.

Co więcej w swojej ofercie posiadamy usługi księgowe, w całkiem nowej odsłonie online, będziesz mógł zająć się swoimi fakturami w domu, a przy podpisaniu umowy otrzymasz również program do fakturowania i to wszystko bezpłatnie w ramach naszej umowy na księgowość. 

Więcej informacji o księgowości znajdziesz w zakładce KSIĘGOWOŚĆ

Jak założyć działalność
gospodarczą przez Internet

Jak założyć działalność gospodarczą? Chcesz to zrobić sam ? Przedstawiamy skrypt niezbędnych dokumentów i warunków.

 1. Wypełnij wniosek do CEIDG
 2. Wystąp o nadanie numeru REGON do Głównego Urzędu Statystycznego + wniosek
 3. Wystąp o nadanie numeru NIP do Urzędu Skarbowego + wniosek
 4. Załóż rachunek bankowy
 5. Zamów pieczątkę firmową
 6. Poszukaj księgowej, która zajmie się Twoją firmą

Zarówno punkt 4 jak i 5 nie są uregulowane przepisami prawa i nie są obowiązkiem, a jednak są potrzebne. Dlaczego?

Wyrobienie pieczątki firmowej jest wygodne w funkcjonowaniu firmy, co wiąże się z niewielkim kosztem na poziomie 100 zł. Pieczątkę najczęściej otrzymujemy tego samego dnia, znajdować powinny się tu: pełna nazwa firmy, dane teleadresowe, REGON, NIP. Jeśli chodzi o rachunek bankowy, to nie jest uregulowane żadnym przepisem prawa, a jednak trzeba podać owy numer do Urzędu Skarbowego, pamiętając jednocześnie, iż może być to prywatny numer konta w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej.

 

 KOSZTY ZWIĄZANE Z ZAŁOŻENIEM WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI:

 

PRZEDMIOT KOSZTU KWOTA
REJESTRACJA 0,00 zł.
NIP 0,00 zł.
VAT 0,00 zł.
PEŁNOMOCNICTWO 0,00 zł.
OPŁATA SĄDOWA 0,00 zł.
OPŁATA W REJESTRZE 0,00 zł.
SUMA 0,00 zł.

 

Zakładanie firmy krok po kroku 

 

Po otrzymaniu wpisu do CEiDG, możesz podpisać już umowę z biurem rachunkowym na prowadzenie księgowości. Ważne aby biuro cieszyło się dobrą renomą oraz miało u siebie doradcę podatkowego jak również specjalna polisę ubezpieczeniową na wypadek błędów, które mogą się zdarzyć a Ty nie chciałbyś ponosić kosztów z tego tytułu. Chcieliśmy Cię poinformować, że bardzo dobrze trafiłeś, gdyż nasza firma spełnia wszystkie wymogi i dodatkowo ponosi pełna odpowiedzialność za swoje usługi. 

Dodatkowo w ramach naszej umowy otrzymujesz:

 • dedykowaną księgową prowadzącą 
 • dedykowaną księgową wspomagającą 
 • dedykowana kadrową 
 • program do wystawiania faktur z własnym logo
 • pomoc w wyborze odpowiedniej formy opodatkowania 
 • dostęp do księgowości online 
 • bezpłatne konto w banku na okres 24 m-cy
 • możliwość korzystania z naszych salek – wirtualne biuro

 

Pierwsze Kroki w Zakładaniu Działalności Gospodarczej

Rozpoczęcie własnej firmy zaczyna się od podjęcia kilku kluczowych decyzji. TAX SAFE pomoże Ci przejść przez proces wyboru formy prawnej działalności, rejestracji firmy oraz zrozumienia obowiązujących przepisów i wymogów podatkowych. Nasze doradztwo sprawi, że odpowiedź na pytanie jak założyć działalność gospodarczą będzie prosta i zrozumiała.

Zrozumienie Wymogów Prawnych i Podatkowych

Zakładając działalność gospodarczą, ważne jest zrozumienie aspektów prawnych i podatkowych, które będą miały wpływ na Twoją działalność. TAX SAFE oferuje wsparcie w interpretacji przepisów, pomaga w zakładaniu konta bankowego dla firmy, rejestracji w ZUS i urzędach skarbowych. Nasze usługi są dostosowane do indywidualnych potrzeb i specyfiki Twojego biznesu.

Księgowość i Zarządzanie Finansami Twojej Firmy

Po założeniu działalności gospodarczej kluczowe staje się właściwe zarządzanie jej finansami. TAX SAFE oferuje kompleksowe wsparcie księgowe, od prowadzenia ksiąg rachunkowych po doradztwo podatkowe. Dzięki naszym usługom, możesz skupić się na rozwoju biznesu, mając pewność, że wszystkie sprawy księgowe są w dobrych rękach.

Rozwój Twojego Biznesu z TAX SAFE

Założenie działalności gospodarczej to dopiero pierwszy krok na drodze do sukcesu. Oferujemy nie tylko pomoc w zakładaniu firmy, ale także wsparcie w jej rozwoju. Od strategii biznesowych po planowanie finansowe oraz obsługę księgową. Zastanawiasz się czy wybrać księgowość uproszczoną „ryczałt” czy książkę przychodów i rozchodów „KPiR”? – jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci rozwijać Twój biznes w sposób zrównoważony i efektywny.

jak założyć działalność gospodarczą

  Nasi specjaliści pomogą wybrać rodzaj działalności oraz podpowiedzą jaką wybrać formę opodatkowania. Wypełnij poniższy formularz a skontaktujemy się z Tobą i założymy firmę całkowicie online!

  JDG/SPÓŁKA:

  ADRES FIRMY:

  KONTO BANKOWE:

  KSIĘGOWOŚĆ:

  OBSŁUGA W JĘZYKU:

  LEASING NA START:

  Miasto:

  Telefon:

  Oferta zostanie wysłana na adres mailowy


  Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 r. Nr 144 poz. 1204).