Jak Założyć Spółkę Cywilną - Kompleksowa Pomoc z TAX SAFE

Jak założyć spółkę cywilną?

Spółka cywilna to nic innego jak osoby fizyczne prowadzące swoje działalność gospodarczą łączące się umową cywilno-prawną określającą głównie procentowy podział udziałów.

Wspólników musi być minimum dwóch w umowie dodatkowo musimy zawrzeć:

  • nazwę spółki
  • adres spółki
  • informację czym spółka będzie się zajmować
  • udział w zyskach i stratach

Dobra umowa spółki gwarantuje dobre relacje i określa zasady podziałów zysków czy nawet obowiązków. Spółka dostaje nowy NIP i nowy Regon natomiast rozliczenia w przypadku PIT każdy ze wspólników składa oddzielnie jakby prowadził jednoosobową działalność gospodarczą.

Spółka cywilna
krok po kroku

W spółce cywilnej płacimy podatki takie jak w działalności gospodarczej. Musimy tez pamiętać że to nie jest spółka prawa handlowego jak np. sp. z o.o. i tu odpowiadamy całym majątkiem osobistym.

Reasumując spółka cywilna służy do mało ryzykownych przedsięwzięć, plusem jest że płacimy tylko jeden podatek np. liniowy 19% gdzie w przypadku sp. z o.o. musimy zapłacić podatek CIT 9% przy obrocie do 2 mln euro lub 19% w pozostałych przypadkach, do tego dochodzi nam jeszcze podatek PIT.

Spółkę należy zgłosić w CEiDG oraz poinformować Urząd Skarbowy na jakich zasadach będziemy działać. Przeważnie robi to księgowa lub księgowy, także zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z oddziałem lub infolinią – wszystkie sprawy załatwiamy online.

Biuro rachunkowe Przemyśl

Jak Założyć Spółkę Cywilną – Przewodnik krok po kroku z TAX SAFE

Zastanawiasz się, jak założyć spółkę cywilną? TAX SAFE jest tu po to, aby przeprowadzić Cię przez cały proces, od pierwszego kroku aż po efektywne zarządzanie Twoją nową działalnością. Spółka cywilna to popularna forma prowadzenia działalności gospodarczej, szczególnie wśród mniejszych przedsiębiorstw i wspólników pragnących współpracować na zasadach partnerskich.

Pierwsze Kroki – Od Pomysłu do Realizacji

Proces zakładania spółki cywilnej rozpoczyna się od zdefiniowania warunków współpracy pomiędzy wspólnikami. TAX SAFE pomoże Ci w przygotowaniu niezbędnych dokumentów, takich jak umowa spółki, oraz doradzi w kwestiach prawnych i podatkowych., Już masz pomysł na biznes i wiesz z kim go prowadzić, ale zastanawiacie się, jak założyć spółkę cywilną? Dzięki naszej pomocy stanie się jasne i zrozumiałe, a Wy będziecie mógli skupić się na rozwijaniu waszego biznesu.

Zrozumienie Aspektów Prawnych i Podatkowych

Zakładanie spółki cywilnej wiąże się z koniecznością zrozumienia różnych aspektów prawnych i podatkowych. Nasz zespół ekspertów zapewnia kompleksowe doradztwo, aby Twoja spółka była zgodna z obowiązującymi przepisami i korzystnie strukturyzowana pod kątem podatkowym. Odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące jak założyć spółkę cywilną i pomożemy Ci uniknąć potencjalnych pułapek.

Księgowość i Zarządzanie Finansami Spółki

Po założeniu spółki cywilnej kluczowe staje się efektywne zarządzanie jej finansami. TAX SAFE oferuje pełne wsparcie księgowe, od bieżącego prowadzenia ksiąg po doradztwo finansowe. Zapewniamy, że wszystkie transakcje są prawidłowo rejestrowane, a sprawy podatkowe Twojej spółki prowadzone są z najwyższą starannością.

Rozwijaj Swoją Firmę z Pewnością

Założenie spółki cywilnej to dopiero początek Twojej biznesowej przygody. W TAX SAFE ferujemy długoterminowe wsparcie, doradztwo finansowe oraz pełną księgowość, aby pomóc Ci rozwijać działalność, maksymalizować zyski i osiągnąć sukces. Jesteśmy Twoim partnerem na każdym etapie rozwoju firmy, zapewniając stabilność i wzrost.

    Nasi specjaliści pomogą wybrać rodzaj działalności oraz podpowiedzą jaką wybrać formę opodatkowania. Wypełnij poniższy formularz a skontaktujemy się z Tobą i założymy firmę całkowicie online!

    JDG/SPÓŁKA:

    ADRES FIRMY:

    KONTO BANKOWE:

    KSIĘGOWOŚĆ:

    OBSŁUGA W JĘZYKU:

    LEASING NA START:

    Siedziba firmy (miasto):

    Imię i nazwisko:

    Telefon:

    Oferta zostanie wysłana na adres mailowy


    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. 2002 r. Nr 144 poz. 1204).